جمعه 10 ارديبهشت 1400
ن : تیک تاک

هزینه برق مصرفی این دستگاه ها نسبت به کولر های گازی یا اسپلیت بسیار پایین تر است

هزینه برق مصرفی این دستگاه ها نسبت به کولر های گازی یا اسپلیت بسیار پایین تر است. اگرچه داکت اسپلیت، مصرف انرژی کمتری دارد ولی به کر گیری برخی از ترفندها به ما کمک می کند که بتوانیم، انرژی مصرفی را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش دهیم، یکی از راهکارهای مطلوب برای این منظور نصب ترموستات برای اتاق ها می باشد در این حالت می توانید میزان دمای هر یک از مکانها را کنترل کنید. البته خبر خوب اینجاست که این مشکل با نصب یک دریچه ترموستاتیکی در هر اتاق قابل حل است. سپس گرمای محیط توسط کویل های یونیت داخلی گرفته شده و هوای سرد از طریق فن های نصب شده به اتاق ها ورود می کند. این مورد معمولا در محیط های خانگی دردسر ساز خواهد بود. داکت اسپلیت ها یا کولر گازی کانالی با تامین هوای خنک در تابستان و تامین هوای گرم در زمستان برای کلیه فضاها در یک واحد آپارتمان و انتقال هوای سرد یا گرم توسط کانالهای اجرا شده در داخل سقف کاذب، دمای محیط مورد نظر را به شرایط آسایش و دلخواه تنظیم شده توسط ترموستات می رساند. موسسات استاندارد برای بالابردن کیفیت هرساله استانداردهای متفاوتی را معرفی میکنند در این میان بوستر پمپ آتش نشانی بهدلیل آنکه در مواقع ضروری باید به بهترین شکل کار کند مورد توجه موسسات استاندارد است.

سیستمهای تمام هوا در کنترل و تنظیم هوا و رطوبت بهترین کارایی را دارند. برای مثال در یک واحد مسکونی اگر در اتاق کودک به دمای ۲۲ درجه سانتیگراد (۷۱ درجه فارنهایت)، در سالن به دمای ۱۹ درجه (۶۶ درجه فارنهایت) و در اتاق یک فرد جوان به دمای ۱۷ درجه (۶۳ درجه فارنهایت) نیاز باشد، دمای هوای خروجی از هر فن کویل را میتوان به شکل مستقل از سایر فن کویلها تنظیم نمود ولی در داکت اسپلیت اینگونه نیست و چون همه اتاقها و سالنها به یک یونیت سقفی و با کانال کشی وصل هستند، همه یک دمای برابر خواهند داشت. به علاوه باعث کاهش هزینه ها شده و در افزایش زیبایی ظاهری نیز تاثیر چشمگیری خواهد داشت. اما در صورت استفاده از کولر های گازی یا اسپلیت عادی، برای هر اتاق نیاز به استفاده از یک دستگاه مجزا خواهید داشت. اما در بوستر پمپ آبرسانی خانگی با استفاده یک طبقه دیگر از آب، فشار خروجی دستگاه تغییر خواهد کرد و با خارج شدن یک طبقه مجددا فشار خروجی به حالت اول خود برخواهد گشت. در خرید این نوع از محصولات، فضای مد نظر را در اولویت قرار دهید زیرا اگر ظرفیت هی کمتری را برای فضاهای بزرگتر انتخاب کنید در این صورت نمی توانید از کارایی آنها بهره مند شوید.

زیرا به طور کلی داکت اسپلیت به گونه ای طراحی شده است که انرژی کمتری را برای رسیدن به دمای دلخواه مصرف می کند. سودجویان معمولا به منظور جلب توجه خریدار، هزینه های کمتری را برای محصولات غیر اصل خود پیشنهاد می دهند. لازم به ذکر است که هزینه ی داکت اسپلیت یک مقدار مشخص و استاندارد در بازار دار به همین دلیل هرگاه این محصول به قیمت پایین به شما پیشنهاد شود در این صورت به کیفیت و کارایی آن مشکوک باشید زیرا لزومی وجود ندارد که یک محصول اصل با کارایی مطلوب ، به هزینه های کمتر فروخته شود. در غیر این صورت، رادیاتوری که از پکیج دورتر است، سردتر از سایر رادیاتورها خواهد بود. از جمله این که زمان عیب یابی و رفع نواقص دستگاه را به حداقل می رساند. در این بخاری هوا بوسیله یک دمنده به داخل محفظه احتراق دمیده می شد و با سوخت (نفت یا گازوئیل) ورودی به کوره ترکیب وعمل احتراق را شکل می دهد، سوخت مورد نیاز این بخاری پس از فرمان شیر برقی، از باک بخاری تامین می گردد. فن کویل آخرین بخش از یک سیستم تهویه مطبوع است که به صورت مستقیم در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر پایه این برونداد، آزمون دقیق مجذور کای، الگوی مورد نظر را تایید می­کند. نازلها از نظر شکل پاشش به سه الگوی اصلی دستهبندی میشوند. مزیت اصلی چیلرهای تراکمی هوایی نسبت به چیلرهای آبی، عمدتا امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی شرجی، امکان نصب در بام، بالکن یا هر فضای دیگری خارج از موتورخانه و نیز عدم نیاز به مصرف آب و نصب برج خنک کننده برای خنک نمودن مبرد و کندانسور در چیلرهای هوایی میباشد. حق مطالبه خسارت در (Unidriot, 2010, p 265, Comment 1 to Article 7. 4. یا اصلی باشد. در همین سال یک فیزیکدان اهل فلوریدا به نام جان گوری توانست با استفاده از یک کمپرسور یخ تولید کند. نصب و راه اندازی داکت اسپلیت باید با دقت کافی انجام شود زیرا یکی از مهمترین علل کارکرد نادرست این دستگاه ها به ایراد و خلل در نحوه ی اجرای آنها مربوط می شود. به طور مثال وجود درختان درفضاهای مجاور مجتمع های مسکونی در کاهش میزان خشونت های محلی تاثیر گذار بوده است .

ادامه مقاله:

https://tamin24tajhiz.com/product-category/air-conditioning/

شنبه 4 ارديبهشت 1400
ن : تیک تاک

مواد اولیه عذایی را از کجا بخریم؟

سیترات سدیم می دهد باشگاه شیرین ترین و لیمو - آهک نوشابه هر دو ترش و شور خود طعم.. به همین دلیل ، سیتراتهای مانند سدیم و سیترات کلسیم هستند که معمولا به عنوان نمک ترش شناخته شده (گاهی اوقات ، مردم مراجعه به اسید سیتریک به عنوان نمک ترش). به دلیل نصب موجشکنها، این ساحل برای شنا و تفریح آماده شده است. این مجموعه علاوه بر اتاق، خانههای ییلاقی هم در کنار ساحل دارد که امکاناتی کامل و دسترسی مستقیم به اقیانوس و طبیعت زیبای اطراف دارند. غرب جزیرهی Farukolhufushi در آبسنگ مالهی شمالی، جایی است که غواصان و شناگران میتوانند از تماشای صخرههای مرجانی موسوم به صخرهی موز لذت ببرند. این مکان هم برای غواصان مبتدی و هم برای حرفهای ها ایدهآل است؛ غارها، صخرههای تاقی شکل و مرجانهای نرم دارد. خیلی ها برای کاهش دشواری های این کار دست به دامن فناوری های جدید ارتباطی مثل اینترنت و فضای مجازی می شوند ولی نبود بستر ارتباطی مناسب باز هم موجب ناکامی آنان می شود. در واقع وقتی صحبت از مقصدهای گردشگری ساحلی باشد، یکی از اولین کشورهایی که به ذهن میرسد، جزایر مالدیو است. بعدها این ساختمان به اقامتگاه خصوصی رئیسجمهور مالدیو تبدیل شد و هنوز هم اقامتگاه رئیسجمهور است، بنابراین بازدید از آن برای عموم آزاد نیست.

این مشخصات شامل اطلاعات مربوط به طیف گسترده ای از شاخص ها، از جمله ترکیب شیمیایی و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی، ساختار، ویژگی های حسی و در برخی موارد، منشأ آن است. مواد اولیه غیرمستقیم بخشی از محصول نهایی نیستند بلکه در عوض به طور جامع در فرآیند تولید استفاده می شوند.مواد اولیه غذایی، به عنوان یک گروه طیف گسترده ای از محصولات مورد نیاز بسیاری از مشاغل از جمله کارخانه های فرآوری مواد غذایی و رستوران ها را شامل می شود. اگر آنها رعایت نکنند، باید رد شوند.انتخاب تأمین کنندگان یک فرایند مدیریت بسیار مهم در تجارت مواد غذایی است که به روش های عملیاتی خوش ساخت نیاز دارد. شرکت سورن شیمی با توجه به نیاز مشتری از بین محصولات موجود در بازار انواع مواد اولیه صنایع غذایی را با بهترین کیفیت از کمپانی های معتبر مثل https://irchem.ir/dietary/ در اختیار شما تولیدکنندگان و همکاران گرامی قرار می دهد. این مجموعهی تجاری در مرکز شهر ماله قرار دارد و بزرگترین سوپرمارکت شهر است. این بنای زیبا که به سبک استعماری ساخته شده، در مرکز تاریخی ماله قرار دارد. انواع خاص تیتانیوم دی اکسید رنگدانه ای که دارای استانداردهای خلوص مناسب می باشند به عنوان رنگ دهنده در مواد خوراکی ( مثل آب نبات ها ، بیسکوئیت ها ، شیرینی ها ، سفید کننده های قهوه ، خمیردندان و غیره ) و مواد دارویی ( چندین نوع دارو) مورد تایید قرار گرفته اند.

کیفیت -اطمینان حاصل می کند که برنامه ها و شیوه ها به محصول نهایی منجر می شود که ایمن و قانونی است و مطابق استانداردهای شرکت و همچنین مشخصات مشخص شده توسط تحقیق و توسعه است. تولید- (از دریافت به حمل و نقل)- مواد خام و فرایند و محصول نهایی را به شیوه ای مناسب (از جمله قابلیت های تجهیزات) برای اطمینان از اینکه محصول پایدار ایمن است، قانونی است و مطابق با مشخصات تحقیق و توسعه است. سواحل شنی سفید، آبهای گرم و فیروزهای و تابش لذتبخش آفتاب، گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به این بهشت استوایی میکشاند. این مجموعه در انتهای جنوبی مالدیو و نزدیک به کانال استوایی قرار دارد. یکی ویلاهای جنگلی که در دل طبیعت سرسبز قرار دارند و دیگری ویلاهای اقیانوسی لوکس که با آبهای زلال و آرام احاطه شدهاند. تجربهی پیک نیک در جزیرهای کوچک در دل اقیانوس، با سواحل شنی، درختان سرسبز و آبهای فیروزهای، تجربهای است که بهراحتی فراموش نخواهید کرد. در جزایری که ریزورت ندارند، هزینهی هر وعده غذا بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ روفیه است.

ممکن است آن را در آب بخیسانند و کاملا تحت فشار قرار دهند تا از آن عصاره یا شیر نارگیل بگیرند. این فرابرها هزینهی کمی دارند و قیمت آنها بسته به مسیر و فاصله بین ۳۰ تا ۷۴ روفیه است. تعداد گردشگران این ساحل معمولا نسبت به تعداد اهالی شهر، بسیار کمتر است. این ساحل زیبا، تفریحاتی فراتر از استراحت در آفتاب و شنا کردن دارد و به مکانی برای برگزاری رویدادهای تفریحی و فرهنگی مثل کارناوالها و اجراهای زندهی موسیقی تبدیل شده است. در سمت شرقی جزیرهی ماله، ساحل مصنوعی یکی از محبوبترین جاذبههای جزیره برای اهالی شهر و تنها ساحل قابل شنا کردن در پایتخت مالدیو یعنی شهر ماله است. ماله نمونهی کاملی از زندگی مدرن در مالدیو است. ماله مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نالدیو است و تقریبا همهی واردات و صادرات آن از طریق همین شهر انجام میشود. فروش مواد اولیه غذایی در شرکت پرشین یوتاب صورت می گیرد.اطمینان از ایمنی مواد غذایی در بازار مصرف کشور، منطقه، شهر یکی از فعالیت های اولویت دار جهت ارتقا کیفیت زندگی مردم است. شرکت جهان شیمی در زمینه واردات و فروش مواد اولیه شیمیایی صنایع غذایی و صنعت تصفیه آب و مواد شیمیایی صنایع و کارحانه ها دارای سابقه بیش از ربع قرن میباشد .
جمعه 22 اسفند 1399
ن : تیک تاک

افزایش قیمت بلیت نوروزی اتوبوس از 25 اسفند 1399

احمدرضا عامری اظهار کرد: طبق روال همه ساله، به دلیل تردد یک سر خالی اتوبوس‌ها در ایام نوروز، نرخ بلیت اتوبوس در دوره سفرهای نوروزی در نوروز ۱۴۰۰ با ۲۰ درصد افزایش قیمت فروخته می‌شود.

وی با اشاره به کاهش شدید سفرها از زمان شیوع بیماری کرونا و الزام ستاد ملی مقابله با کرونا در فاصله گذاری اجتماعی، ادامه داد: هم اکنون فقط نیمی از صندلی‌های اتوبوس‌ها فروخته می‌شود که برای جبران ضرر رانندگان باید بهای بلیت حداقل دو برابر شود، اما برای رعایت حال مردم و طبق روال سال‌های قبل فقط ۲۰ درصد به بهای بلیت برای جبران تردد یکسر خالی خودروها از ۲۵ اسفند تا آخر تعطیلات نوروز سال آینده افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: تردد اتوبوس‌ها با ظرفیت ۵۰ درصد به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حال انجام است، اما در سفرهای نوروزی اقوام درجه یک می‌توانند در دو صندلی کنار هم بنشینند در حالیکه پیش از این فقط صندلی‌های کنار پنجره فروخته می‌شد.

عامری گفت: هنوز مصوبه‌ای مبنی بر ممنوعیت سفر به برخی شهرها و استان‌ها ابلاغ نشده و بنابراین بلیت این شهرها به روال عادی در حال فروش است و تلاش می‌کنیم همه مسافران را طبق تعهدی که داریم به مقصدشان برسانیم، اما اگر مصوبه‌ای مبنی بر ممنوعیت سفر به دلیل شیوع کرونا به شهرهای قرمز، نارنجی یا زرد صادر شود برای ناوگان بین شهری لازم الاجراست.

رئیس اتحادیه شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری یادآور شد: برای ایام نوروز ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۳ هزار مینی بوس و ۴۶ هزار دستگاه سواری کرایه آماده خدمت به مسافران هستند و با توجه به ظرفیت جابجایی روزانه یک و نیم میلیون مسافر، بخاطر طرح فاصله گذاری اجتماعی، می‌توانیم روزانه به ۷۵۰ هزار نفر خدمت رسانی کنیم.

عامری با بیان این‌که ناوگان اتوبوسی با تقاضای چندانی مواجه نیست و امسال به دلیل شیوع کرونا تقاضای سفر کاهش یافته است و با این شرایط از نظر جابجایی مسافر کاملا آماده هستیم، اضافه کرد: با توجه به امکان خرید اینترنتی بلیت، همه امکانات برای فروش اینترنتی فراهم است و از این نظر مردم مشکلی ندارند و می‌توانند بلیت‌های خود را از طریق اینترنت و سایت‌های مشخص و مجاز و سایت شرکت‌های تعاونی دریافت کنند.

وی درباره نظارت بر عملکرد رانندگان و ناوگان گفت: در ایام نوروز بازرسان اتحادیه در کنار نمایندگان سازمان حمل و نقل و راهداری کل کشور در ترمینال‌ها مستقر هستند و بر عملکرد رانندگان بخصوص از نظر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نظارت می‌کنند، اما مردم نیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلف، موارد را علاوه بر ناظران مستقر، به شماره تلفن ۶۶۷۰۹۰۳۲ (تهران) اتحادیه تعاونی مسافربری‌های کشور اطلاع دهند.
جمعه 22 اسفند 1399
ن : تیک تاک

باتری موبایل را با این کار ها نابود کنید!

باتری های موبایل بسیار حساس تر از آن هستند که فکر می کنید. استفاده نادرست از باتری ها نه تنها باعث کاهش عمر باتری می شود بلکه ممکن است به موبایل نیز آسیب وارد کند. در ادامه به عواملی که باعث خراب شدن باتری موبایل می شوند اشاره می کنیم.

شب تا صبح موبایل را به شارژر متصل نکنید

باتری های لیتیومی که در موبایل ها استفاده شده است بسیار مقابل گرما حساس هستند و در واقع بزرگ ترین عاملی که باعث نابودی آن ها می شود گرما است.

باتری ها به طور طبیعی هنگام شارژ گرم می شوند. اگر شب تا صبح یا مدتی طولانی باتری به شارژر متصل باشد، باتری زمان زیادی گرم خواهد ماند که این موضوع بسیار برای باتری نا مناسب است.

هنگام شارژر با موبایل بازی نکنید

همان طور که گفتیم باتری های موبایل بصورت طبیعی هنگام شارژ گرم می شوند. پس منطقی نیست ما باعث گرم تر شدن آن شویم!

بازی ها به دلیل استفاده زیادی که از سخت افزار می کنند باعث داغ شدن باتری می شوند و اگر این داغ شدن با گرمای هنگام شارژ همراه شود موجب کاهش سریع عمر مفید آن خواهد شد.

به این موضوع توجه داشته باشید که از تمام عواملی که باعث داغ تر شدن باتری هنگام شارژ می شوند جلو گیری کنید.

از قاپ های نامناسب استفاده نکنید

بسیاری از گارد ها و قاب های موبایل بی کیفیت هستند و استفاده از آنان موجب گرم تر شدن باتری می شود. پس تا حد امکان سعی کنید از گار های با کیفیت استفاده کنید.

موبایل خود را آپدیت کنید

اگر نرم افزار های موبایل بصورت غیر عادی باعث استفاده زیاد از باتری شوند شرکت ها در قالب آپدیت سعی می کنند این مشکلات را حل کنند.

استفاده بیش از اندازه سیستم عامل از باتری مخصوصا در گوشی های آیفون با بروز رسانی سخت افزار حل می شود.

پس همیشه سعی کنید برنامه ها و سیستم عامل موبایل را بروز نگه دارید.

شارژر اورجینال استفاده کنید

استفاده از شارژر های بی کیفیت و غیر اصل باعث خرابی باتری موبایل می شود. این شارژر ها به دلیل غیر اورجینال بودن باعث داغی بیش از اندازه باتری می شوند و باعث نابودی آن در بلند مدت خواهند شد. حتما برای خرید شارژر به فروشگاه های معتبری مانند فونی شاپ مراجعه کنید.

از قابلیت ذخیره باتری استفاده کنید

چند سالی است که در موبایل ها شاهد قابلیتی به نام ذخیره باتری هستیم. با فعال کردن این قابلیت موبایل از منابع کمتری استفاده می کند و در مصرف باتری صرفه جویی می شود. بهتر است هر چند وقت یک بار از این قابلیت استفاده کنید.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چطور بفهمیم باتری موبایل خراب شده است؟

در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

۱. باتری متورم شده است

اگر متوجه باد کردن یا متورم شدن باتری شدید مطمئن باشید آسیب دیده است و باید به فکر تعویض آن باشید.

۲. موبایل خود به خود خاموش می شود

یکی از اصلی ترین دلیل های خاموشی خود به خود موبایل خراب بودن باتری آن است.

البته این موضوع ممکن است به دیگر سخت افزار ها و یا نرم افزار ها نیز مربوط باشد که بهتر است توسط تعمیرکار متخصص چک شود.

۳. تخلیه سریع شارژ

اگر متوجه شدید شارژ باتری موبایلتان سریعا خالی می شود ممکن است علت آن خرابی باتری باشد.

بهتر است هر هفته به تنظیمات موبایل رفته و میزان استفاده برنامه ها از باتری را چک کنید. در بسیاری از مواقع برنامه ها باعث سریع خالی شدن شارژ می شوند.

۴. وجود لکه های سیاه روی نمایشگر

اگر متوجه شدید بدون دلیل لکه های سیاه رنگی روی نمایشگر افتاده است به احتمال خیلی زیاد باتری دچار مشکل شده است و درحال آسیب رساندن به نمایشگر است. در این مواقع باید سریعا موبایل را به تعمیرگاه های معتبر برد.

۵. هنگ کردن فراوان

برخلاف باور اکثر افراد، همیشه هنگ کردن موبایل ربطی به مشکلات نرم افزاری ندارد.

بعضی مواقع دلیل هنگ کردن موبایل خراب بودن باتری آن است که باید بررسی شود. این موضوع بیشتر در هنگام تعویض باتری دیده می شود. برای خرید باتری سامسونگ، باتری شیائومی و دیگر برند ها بهتر است به سایت فونی شاپ https://fonishop.com مراجعه کنید.
سه شنبه 28 بهمن 1399
ن : تیک تاک

واژگونی قایق در کنگو ۶۰ کشته برجا گذاشت

به نقل از ایرنا از رویترز، «استیو امبیکایی» وزیر امور انسانی کنگو دوشنبه شب گفت : قایقی که بیش از ۷۰۰ سرنشین داشت در رود کنگو در غرب این کشور واژگون شد.

وی افزود که حدود ۳۰۰ نفر در محل حادثه نجات پیدا کردند اما از سرنوشت ۲۴۰ دیگر اطلاعی در دست نیست.

"امبیکایی" در توئیتی نوشت: ما با خانواده های قربانیان ابراز همدردی می کنیم و خواستار تحریم همه کسانی هستیم که در بخش حمل و نقل مسؤول این حادثه هستند.

همواره گزارش های زیادی درباره واژگونی و حوادث مربوط به قایق ها در کنگو منتشر می شود.

کنگو جاده های آسفالته کمی خصوصا در بخش های جنگی دارد و شهروندان اغلب با قایق هایی سفر می کنند که بیشتر از ظرفیت خود مسافر سوار می کنند.

رود کنگو و رودخانه های متصل به آن برای بسیاری از مردم این کشور تنها مسیری است که می توانند برای پیمودن مسافت های طولانی از آن استفاده کنند.