جمعه 10 ارديبهشت 1400
ن : تیک تاک

هزینه برق مصرفی این دستگاه ها نسبت به کولر های گازی یا اسپلیت بسیار پایین تر است

هزینه برق مصرفی این دستگاه ها نسبت به کولر های گازی یا اسپلیت بسیار پایین تر است. اگرچه داکت اسپلیت، مصرف انرژی کمتری دارد ولی به کر گیری برخی از ترفندها به ما کمک می کند که بتوانیم، انرژی مصرفی را به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش دهیم، یکی از راهکارهای مطلوب برای این منظور نصب ترموستات برای اتاق ها می باشد در این حالت می توانید میزان دمای هر یک از مکانها را کنترل کنید. البته خبر خوب اینجاست که این مشکل با نصب یک دریچه ترموستاتیکی در هر اتاق قابل حل است. سپس گرمای محیط توسط کویل های یونیت داخلی گرفته شده و هوای سرد از طریق فن های نصب شده به اتاق ها ورود می کند. این مورد معمولا در محیط های خانگی دردسر ساز خواهد بود. داکت اسپلیت ها یا کولر گازی کانالی با تامین هوای خنک در تابستان و تامین هوای گرم در زمستان برای کلیه فضاها در یک واحد آپارتمان و انتقال هوای سرد یا گرم توسط کانالهای اجرا شده در داخل سقف کاذب، دمای محیط مورد نظر را به شرایط آسایش و دلخواه تنظیم شده توسط ترموستات می رساند. موسسات استاندارد برای بالابردن کیفیت هرساله استانداردهای متفاوتی را معرفی میکنند در این میان بوستر پمپ آتش نشانی بهدلیل آنکه در مواقع ضروری باید به بهترین شکل کار کند مورد توجه موسسات استاندارد است.

سیستمهای تمام هوا در کنترل و تنظیم هوا و رطوبت بهترین کارایی را دارند. برای مثال در یک واحد مسکونی اگر در اتاق کودک به دمای ۲۲ درجه سانتیگراد (۷۱ درجه فارنهایت)، در سالن به دمای ۱۹ درجه (۶۶ درجه فارنهایت) و در اتاق یک فرد جوان به دمای ۱۷ درجه (۶۳ درجه فارنهایت) نیاز باشد، دمای هوای خروجی از هر فن کویل را میتوان به شکل مستقل از سایر فن کویلها تنظیم نمود ولی در داکت اسپلیت اینگونه نیست و چون همه اتاقها و سالنها به یک یونیت سقفی و با کانال کشی وصل هستند، همه یک دمای برابر خواهند داشت. به علاوه باعث کاهش هزینه ها شده و در افزایش زیبایی ظاهری نیز تاثیر چشمگیری خواهد داشت. اما در صورت استفاده از کولر های گازی یا اسپلیت عادی، برای هر اتاق نیاز به استفاده از یک دستگاه مجزا خواهید داشت. اما در بوستر پمپ آبرسانی خانگی با استفاده یک طبقه دیگر از آب، فشار خروجی دستگاه تغییر خواهد کرد و با خارج شدن یک طبقه مجددا فشار خروجی به حالت اول خود برخواهد گشت. در خرید این نوع از محصولات، فضای مد نظر را در اولویت قرار دهید زیرا اگر ظرفیت هی کمتری را برای فضاهای بزرگتر انتخاب کنید در این صورت نمی توانید از کارایی آنها بهره مند شوید.

زیرا به طور کلی داکت اسپلیت به گونه ای طراحی شده است که انرژی کمتری را برای رسیدن به دمای دلخواه مصرف می کند. سودجویان معمولا به منظور جلب توجه خریدار، هزینه های کمتری را برای محصولات غیر اصل خود پیشنهاد می دهند. لازم به ذکر است که هزینه ی داکت اسپلیت یک مقدار مشخص و استاندارد در بازار دار به همین دلیل هرگاه این محصول به قیمت پایین به شما پیشنهاد شود در این صورت به کیفیت و کارایی آن مشکوک باشید زیرا لزومی وجود ندارد که یک محصول اصل با کارایی مطلوب ، به هزینه های کمتر فروخته شود. در غیر این صورت، رادیاتوری که از پکیج دورتر است، سردتر از سایر رادیاتورها خواهد بود. از جمله این که زمان عیب یابی و رفع نواقص دستگاه را به حداقل می رساند. در این بخاری هوا بوسیله یک دمنده به داخل محفظه احتراق دمیده می شد و با سوخت (نفت یا گازوئیل) ورودی به کوره ترکیب وعمل احتراق را شکل می دهد، سوخت مورد نیاز این بخاری پس از فرمان شیر برقی، از باک بخاری تامین می گردد. فن کویل آخرین بخش از یک سیستم تهویه مطبوع است که به صورت مستقیم در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر پایه این برونداد، آزمون دقیق مجذور کای، الگوی مورد نظر را تایید می­کند. نازلها از نظر شکل پاشش به سه الگوی اصلی دستهبندی میشوند. مزیت اصلی چیلرهای تراکمی هوایی نسبت به چیلرهای آبی، عمدتا امکان استفاده در هر شرایط آب و هوایی شرجی، امکان نصب در بام، بالکن یا هر فضای دیگری خارج از موتورخانه و نیز عدم نیاز به مصرف آب و نصب برج خنک کننده برای خنک نمودن مبرد و کندانسور در چیلرهای هوایی میباشد. حق مطالبه خسارت در (Unidriot, 2010, p 265, Comment 1 to Article 7. 4. یا اصلی باشد. در همین سال یک فیزیکدان اهل فلوریدا به نام جان گوری توانست با استفاده از یک کمپرسور یخ تولید کند. نصب و راه اندازی داکت اسپلیت باید با دقت کافی انجام شود زیرا یکی از مهمترین علل کارکرد نادرست این دستگاه ها به ایراد و خلل در نحوه ی اجرای آنها مربوط می شود. به طور مثال وجود درختان درفضاهای مجاور مجتمع های مسکونی در کاهش میزان خشونت های محلی تاثیر گذار بوده است .

ادامه مقاله:

https://tamin24tajhiz.com/product-category/air-conditioning/