يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
ن : تیک تاک

عامل دیگری که علاوه بر نوع موتور در کارواشها مهم هستند

در این صورت، باید با استفاده از برخی حلال های صنعتی یا روغن های روانکار (مانند اسپری DW40) ابتدا جرم جمع شده در محل ر از بین ببریم، سپس نسبت به نصب نازل جدید اقدام کنیم. نصب انواع نازل روی خروجی تفنگ کارواش به راحتی امکان پذیر است. استفاده از نازل کارواش استاندارد چه مزایایی دارد؟ جهت جلوگیری از وارد آمدن هرگونه آسیب به سیستم کارواش یا سطوح و قطعاتی که از نازل برای پاشش آب یا هر محلول دیگری روی آن استفاده می کنیم، لازم است از مدل های استاندارد و تولید شده توسط شرکت های معتبر بین المللی، مانند PA، استفاده کنیم. تایمر آبیاری رین مدل Amico Plus یکی از با کیفیت ترین ابزارهای بازارهای بین المللی در صنف آب است. طراحی و ساخته شده اند با توانایی پاشش پرفشار آب و از بین بردن انواع آلاینده های صنعتی و خانگی، توانسته اند خود را به یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین دستگاه های مصرفی تبدیل نمایند. نازل کارواش استاندارد با پاشش صحیح و بدن پرتی آب یا هر محلول دیگر، از هدر رفتن آن جلوگیری می نماید. و مسلماً بهترین کارواش دستی آن کارواش دستی است که از نظر ویژگیهای ذکر شده بیشترین حد استاندارد را کسب کند.

برای این منظور توصیه می شود برای انتخاب و خرید انواع نازل کارواش، به سراغ نمایندگی های معتبر این محصولات در داخل کشور رفته، تا ضمن دریافت مشاوره رایگان و تخصصی، بهترین محصول را انتخاب، و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، به سرعت قطعه تعمیر یا تعویض گردد. یکی دیگر از بهترین مزایای استفاده از مه پاش مرغداری ، ضدعفونی کردن فضای سالن می باشد. به بیانی ساده تر کاهش در تعداد نیروی کار خدماتی که تأثیر بسزایی در کاهش هزینه دارد از مزایای این دستگاه می باشد. چرا که در طول عمر و کیفیت و کارایی کارواش صنعتی تاثیر بسزایی ایفا می کند. نکته مهم دیگر شلنگ کارواش میباشد که هرچه طول بیشتری داشته باشد قدرت مانور بالاتری حین کار در اختیار کاربر میگذارد. کیفیت آب یا محلول مورد استفاده: هر چقدر میزان سختی و ناخالصی های موجود در آب کمتر باشد، نازل، آسیب کمتری دیده و طول عمر آن بیشتر می شود. کارواش نیمهصنعتی یا واترجت نیمهصنعتی به کارواشهایی اطلاق میشود که بتوان از آنها برای کاربریهایی بیش از یک کاربری خانگی استفاده شود اما به میزان کارواشهای صنعتی نیز از نظر توان کاری و آلیاژ بدنه مقاوم نباشند. کارواشها دارای قطعات گوناگونی میباشند که مهمترین آنها لانس و تفنگ آب پاش و مخزن مواد شوینده میباشد.

عامل دیگری که علاوه بر نوع موتور در کارواشها مهم هستند و در دستهبندی آنها لحاظ میشوند، میزان فشار کاربردی برای خروج آب میباشد، هرچه میزان فشار بیشتر باشد دستگاه قویتر و صنعتیتر میباشد. علاوه بر این میزان آب مصرفی آن در هر دقیقه 10 لیتر می باشد. دستگاه های شوینده فشار قوی را می توان بر اساس فاکتورهای مختلفی دسته بندی کرد. بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، سر و صدای ناخواسته موجب آسیب شنوایی، اختلال خواب و رهاسازی هورمون استرس (کورتیزول) میشود که میتواند بر سیستم ایمنی و متابولیسم بدن تاثیر داشته باشد (8). همچنین سروصدا میتواند موجب افزایش احتمال حمله قلبی شود (8 و 9)، بهطوری که بر اساس تحقیقات انجام شده، سه درصد از سکته­های قلبی به همین علت در اروپا اتفاق میافتد (8). هدف مدیریت شهری پدید آوردن شهری سالم است که از نشانه­های آن فضای تمیز، محیط زیست پایدار، داشتن جامعه منسجم، دارا بودن وضعیت بالای بهداشتی و غیره می­باشد (4). در این راستا، براساس مصوبه مورخ 13/3/1369 هیئت وزیران و بند 20 ماده 55 قانون شهرداری­های کل کشور می­بایست طبق برنامه زمان­بندی که توسط ادارات کل حفاظت محیط زیست استان­ها تعیین می­شوند، کلیه صنایع مزاحم به محل­های مجاز منتقل شوند(9 و 10). یکی از مهم­ترین اهداف انتخاب مکان صنعتی، یافتن مناسب­ترین مکان با شرایط مطلوبی است که توسط معیارهای انتخاب تعریف شده­اند (11). به طور معمول، 80% داده­های مورد استفاده به وسیله مدیران و تصمیم­گیران به منظور تعیین مکان مناسب مناطق صنعتی داده­های مکانی هستند (12). در یک فرایند انتخاب مکان، تحلیل­گر تلاش می­کند تا مکان بهینه­ای را تعیین کند که از معیارهای مناسب پیروی ­کند.

کارواشها بر اساس نوع موتور به دو دسته کارواشهای دینامی (القایی) و ذغالی دستهبندی میشوند. کارواش ذغالی دارای سیستم الکتروموتور و سیم پیچ هستند و به وسیله دو ذغال موجود در دستگاه، کارواش شروع به کار میکند. تعویض نازل، به راحتی تعویض یک پیچ از نوع بستی است و با استفاده از ابزار معمول و متداول امکان پذیر است. این شیر تایمر آبیاری در مقابل سرمای زیاد آسیب پذیر و قابلیت ضد یخ زدگی ندارد. در دستگاه استفاده کرد. قدرت فشار آب در نظر گرفته برای آن 90 بار است که می توان برای تمیز کردن و شستشوی ماشین و سایر سطوح کثیف از آن استفاده کرد. این کارواش از فشار آب خروجی 90 بار و موتور 1800 وات برخوردار است که به کاربر این امکان را میدهد تا سطوح و اجسام مختلف را با مواد شوینده در زمان کوتاهی به راحتی تمیز کند. نازل کارواش یکی از قطعات مصرفی پرکاربرد، در صنعت آب و فاضلاب و امور مربوط به کارواش، شستشوی قطعات صنعتی و … کارواش صنعتی دستگاه نظافت صنعتی است که برای نظافت و شستشوی مکان های بزرگ و وسیع به کار می رود.